*** מוצרים מקוריים בלבד ***
נקודות מכירה מורשות >
 

0544-614690

בשמים בהיסטוריה – מתי הומצא הבושם

הבושם מוזכר כבר בתנ”ך בשמות שונים: נרד, מור ולבונה. בושם אינה המצאה של התקופה המודרנית או התקופה העתיקה, אלא התגלה כבר בתקופה המוקדמת ביותר, תקופה בה האנושות התהוותה. בשמים שימשו בתקופה זו לכמה צרכים עיקריים: להבערת קטורת, כחיטוי וכאמצעי ריפוי של עקיצות שונות, כלי הנשימה והעיכול… כמובן שהבושם היה גם כבישום, אך זה לא היה השימוש העיקרי שנעשה בו.
 
בתקופות מאוחרות יותר, בתקופה של מצרים העתיקה השתמשו בבושם למריחת מתים, על מנת שיעברו לעולם הבא עם ריח נעים, הם ראו בזה חשיבות רבה, כמו האמונה של עם מסוים שהנחת מטבעות על עיני המת ייתנו לו את כסף המעבר מעולם החיים לעולם המתים.
 
תכונות בושם
בושם בעל תכונות רבות. הוא מדיף ריח רב, עשוי מתמציות צמחים, בעל צבעים שונים ובעל סגולות רפואיות. צמחים תמיד היוו עבור החיות והאנשים כמוצא מרעב ומחלות. יש סוגי צמחים רבים ומי שמשתמש בהם חייב לדעת מי מהם ראוי לשימוש ומי מהם רעיל ומסוכן. יש צמחים שהם רעל לגוף ויש צמחים שמשמשים כאמצעי ריפוי והזנה. אם אדם הולך לאיבוד בטבע, יש לו מקורות רבים שיכולים לעזור לו לשרוד עד שיגיע חילוץ או עד שימצא את דרכו חזרה. האנושות מאז ומתמיד ידעה להעריך תכונות אלו, אך בעשורים האחרונים האנושות פוגעת במשאבים טבעיים ומרעילה את האדמה והעולם בכלל.
 
בשמים והרפואה המודרנית
עד לפני שנים אחדות הרפואה הקונבנציונאלית היתה הרפואה המרכזית. אנשים נעזרו אך בה ולא פנו לאפיקים חדשים. בשנים האחרונות יש מגמה של חיפוש רפואות מחוץ לרפואה הקונבנציונאלית. למרות שהרפואה הקונבנציונאלית הייתה המרכזית מזה שנים רבות, קיימות עוד מחלות רבות שהיא אינה יודעת לרפא. המעבר לרפואה אלטרנטיבית היה הכרחי ומוביל לתוצאות טובות ומפתיעות.
 
אנשים רבים נפתרו מבעיות כרוניות של שנים על ידי טיפול בתמציות של פרחים, בשמנים העשויים מצמחים ועוד… הרפואה האלטרנטיבית הייתה קיימת מקדמת דנא, אך מעטים פנו אליה ופעם אף נחשבה לרפואת אלילים. תרופות הסבתא שצחקנו עליהם לרוב, נחשבות היום לתרופות אלטרנטיביות נהדרות, כגון: מרק עוף, שנחשב לתרופה נהדרת לקירור, מחזק את מערכת החיסון, זנגביל שמקל על שיעול, בצל ודבש הטובים לגרון, שום המחזק את המערכת החיסונית ועוד…
 
חשיבות בושם
חשוב לזכור שבושם הוא לא רק מותג. לבושם תכונות רבות וטובות. בושם נותן לנו הרגשה טובה, עוזר לריח גופנו, מפתה את בני המין השני, עוזר לרפא מחלות ואף משמש כחומר מחטא.
 

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת בטלפון
0544-614690
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם:

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת בטלפון
0544-614690

 
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם:
 
טלפון
0544-614690

LORENZO VILLORESI FIRENZE
  תל אביב והמרכז     ירושלים והסביבה     חיפה והצפון     השרון והסביבה     השפלה והסביבה     באר שבע והדרום  
נקודת מכירה ראשית - חנות הדגל:
הרצל רוזנבלום 8, מתחם סיאנדסאן, תל אביב

 
*** מוצרים מקוריים בלבד ***