*** מוצרים מקוריים בלבד ***
נקודות מכירה מורשות >
 

0544-614690

מה בין בושם לזיכרון חושים?

עצמו את עיניכם ודמיינו את הקיץ הקרב ובא, דמיינו את לבושכם הקצר, את השמש החמה והעוטפת ועכשיו דמיינו את ניחוחו של הקיץ. ניחוח קליל ומרענן של אויר ערב? ניחוח של בושם כחלחל העולה מן הים? לחוש הריח שלנו השפעה על הזיכרון שלנו, אתם מוזמנים ללמוד קצת על הקשר בין בושם לזיכרון חושים ולמה גברים מעדיפים להישאר נאמנים לבושם שלהם.

בושם – השפעה על חושית
אמנים שמתעסקים בעל – חושי בתוכניות בידור, מודעים היטב להשפעתו החזקה והמיידית של חוש הריח על הזיכרון שלנו, והקשר האסוציאטיבי שנוצר בעקבות הגירוי. כך למשל תמצאו אמן טלפתיה כביכול שימרח קרם שיזוף על ידיו ויבקש מכם לדמיין מקום מסוים. הזיכרון החישתי שלכם יוביל אתכם כנראה לים או לבריכה. זהו הזיכרון שלכם. זה התרגום הרווח לניחוחו של קרם השיזוף.
 
הזיכרון שלנו עובד בשלושה שלבים, השלב הראשון הוא הגירוי שנקלט, נניח ניחוח בושם מתוק מאוד, אחר כך קידוד המידע, זהו למעשה האופן בו המוח מתרגם את הגירוי כך שיוכל לאחסן אותו. למשל, הגירוי שנקלט הוא מתוק מאוד, הקידוד הוא בושם בריח שדה פרחים, וכך המידע שבושם מתוק הוא בניחוח פרחים, מאוחסן במוח לצורך שליפתו. כשתגיעו לדיילת הבשמים המידע הזה יישלף מזיכרונכם. השליפה היא השלב השלישי. לאחר גירוי באמצעות חוש הריח וקידוד המידע, אז תחליטו, האם בושם מתוק בניחוח פרחים עדין – מתאים או לא, נעים לכם לתחושתכם או לא.
 
בשמים לכל עונה
יש בשמים שמזכירים לכם את החורף ויש בשמים שמזכירים את הקיץ. נסו לבדוק את ההבדלים בהם לתחושתכם, האם בשמים של קיץ קלילים יותר בעיניכם, ובאפכם? האם בקיץ תעדיפו בשמים בניחוחות מרעננים של ים כחול ושדות ירוקים? ולחילופין, האם בחורף תעדיפו ניחוחות מתוקים יותר, שיזכירו לכם מרקחת עלי תבלין חמימה ועוטפת? סביר להניח שקיץ ישראלי, יריח אחרת מקיץ אירופאי, מה שיכול להסביר את הבחירה של הישראליות בבשמים קלילים יותר בניחוחות אקווה, מאשר בחירה בבשמים או פרפיום בניחוח עז של פריחה ותבלין של חברותיהן האירופאיות.
 
סביר להניח, שניחוח בשמים שמיטיב עם אפנו יישאר איתנו לזמן רב. אצל גברים עובדה זו רווחת עוד יותר. ייתכן שגברים שמרניים יותר. סקרים מוכיחים שגברים יעדיפו לקנות את הבשמים שלהם באריזות גדולות ולהימנע מלבצע תחלופה של בשמים. בעוד הנשים יבחרו באריזות קטנות יותר ויגוונו לעיתים קרובות יותר, קיימת סבירות גבוהה יותר, שתמצאו בארונה של אישה, בשמים לקיץ ובשמים לחורף מאשר בארונו של הגבר. אך זוהי רק הנחה. החשוב ביותר הוא לבחור בשמים, שיעוררו בכם זיכרונות טובים, כאלה שתיהנו להיפגש בהם שוב ושוב.
 

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת בטלפון
0544-614690
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם:

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת בטלפון
0544-614690

 
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם:
 
טלפון
0544-614690

LORENZO VILLORESI FIRENZE
  תל אביב והמרכז     ירושלים והסביבה     חיפה והצפון     השרון והסביבה     השפלה והסביבה     באר שבע והדרום  
נקודת מכירה ראשית - חנות הדגל:
הרצל רוזנבלום 8, מתחם סיאנדסאן, תל אביב

 
*** מוצרים מקוריים בלבד ***