*** מוצרים מקוריים בלבד ***
נקודות מכירה מורשות >
 

0544-614690

תערובת הבית של לורנזו וילורסי

בושם אישי אולטימטיבי על פי הזמנה פרטית הינו שווה ערך בעולם הבשמים להזמנת בגדים מעצבים מותאמים אישית.
מאת: אלב אקטר
 
הבקשה המוזרה ביותר שלורנזו וילורסי קיבל אי פעם, הייתה מעיתונאי איטלקי שביקש בושם עם חידודי ארומה של סוס מיוזע.
לא היתה כל בעיה. לורנזו איתר את הבקבוק של תמצית טבעית של סוס וערבב אותו מיד.
 
לורנזו – אומן בשמים המייצר בושם מותאם אישית
לורנזו הינו אחד מהבשמים המעטים באירופה, (יש גם את אוליוויה קריד בפריז), אשר מכין בשמים אישיים ללקוחות שלו. התהליך של יצור בושם אישי מקביל להזמנת בגדים באופנת האליטה. הוא יקר (מעל ל- 200 דולר לבקבוק), ולפעמים גם ארוך.
 
לורנזו נפגש עם הלקוח ומכין את הבושם באותו יום. קריד לעומת זאת עובד שבועות על התערובת, ולאחר הסיום, הבשמים צריכים להתיישן מספר חודשים לפני שהם נשלחים בבקבוק מזכוכית כבדה וחוט זהב.
 
אם לורנזו לא היה מופתע מהבקשה של ריח הסוס זה נובע מכך שבמהלך השנים הוא הבין כי בושם הוא בעצם צורה של זבוב אספמיה. “כל אחד רוצה משהו המעורר תאווה מינית, אולם לפעמים הבקשה לא לגמרי ברורה, והרבה אנשים מבקשים בשמים שידליקו מחדש את תשוקת הבעל או האישה”, אומר לורנזו.
 
הבשם לורנזו מצא עניין בבשמים במהלך מסעותיו הרבים למזרח התיכון, כאשר למד לדוקטורט בפילוסופיה ודתות עתיקות באוניברסיטת פירנצה. הוא רכש שמנים אקזוטיים ותבלינים בשווקים, הביא אותם לפירנצה והחל ברקיחת בשמים לחבריו. מכאן נולד הרעיון של בשמים אישיים.
 
הכנת בושם אישי
פגישה להכנת בושם אישי הינה עפ”י הזמנה בלבד ומתקיימת בארמון הנפלא מהמאה ה- 15, המשקיף על ה”פונטה ויקיו” בפירנצה. הוא מרוהט באלגנטיות בריהוט משפחתי עתיק, ובתמונות שצולמו במהלך מסעותיו של לורנזו בעולם.
 
תחילה מתקיימת שיחה ארוכה עם הלקוח אודות ריחות, ובמהלך שיחה זו, לורנזו לומד להכיר את העדפותיו של הלקוח. לאחר מכן, מגיע העת להריח דוגמאות. לורנזו מגיש ללקוח רצועות נייר  טבולות בתמציות (יש לו למעלה מ- 1000 תרכובות טבעיות וסינטטיות), ומערבב את הבושם כשהלקוח מעורב בתהליך.
 
קורה שהלקוח, בשלב מסוים, אינו מסוגל יותר להבדיל בין הריחות. כשזה קורה, לורנזו מזמין את הלקוח לצאת למרפסת ולשתות כוס תה. לאחר מכן חוזרים לתהליך ייצור הבושם.
 
לורנזו נזכר בצער באישה איטלקית בת 45 שלא יכלה לנקוב בשמות של ריחות שאהבה. “היא לא יכלה לחשוב על דבר אחד שהיא אוהבת, לא פרח, לא עץ או עשב. לאחר כשעה, התחלתי לתהות אם היא חומדת לצון”. לבסוף גילה שהיא אהבה את “שאנל מספר 5″ ולורנזו הכין בושם מאותה משפחה. לורנזו מסרב להעתיק ריח קיים.
 
כיצד יוצר לורנזו בושם כה מיוחד?
לורנזו מערבב תווים ארציים כמו מוסק, ענבר או ריחות מזרחיים משכרים. לפעמים הבשמים משדרים כל כך הרבה מיניות שהם מושכים תשומת לב לא רצויה: לקוחה אמריקאית שביקשה בושם מעורר תאווה מינית התלוננה בצחוק ללורנזו, שחבורה של חתולים עקבו אחריה ברחבי השכונה כאשר היא שמה את הבושם החדש…
 
תהליך הכנת בושם עורך בין  2-5 שעות, והלקוח עוזב עם בקבוק קטן עשוי זכוכית או קריסטל, בתוך קופסה או בתוך נרתיק עור מוברש. כיוון שלורנזו שומר כל נוסחה בספר הלקוחות, ניתן להזמין מחדש את הבושם האישי או להזמין מוצרי אמבט באותו ניחוח.
 
אוליוור קריד, אגדה לשושלת בשמים מהמאה ה- 18, לא יוצר בושם ביום אחד. הטכניקה של קריד היא להיפגש עם הלקוח, ולאחר מכן לפתח כמה דוגמאות במעבדה שלו. הלקוח בוחר אחד ואז קריד חוזר למעבדה לערוך התאמות כנדרש. הבדל נוסף בין שני הבשמים – קריד לא מוכן להכין פחו מ- 10 ליטר של בושם (שמספיק לכל החיים) והוא דורש 5000 דולר עבור השירות.
 
לאלה שאינם יכולים להרשות לעצמם את הלוקסוס של בושם אישי, ללורנזו ולקריד יש גם קו ייצור לבשמים מוכנים. בשמים אלה נמכרים בחניות מובחרות ברחבי העולם. ג’קי קנדי גילתה את הבושם ההדרי לגברים – בושם “אומו” בפורטנם ומייסון בלונדון. לא עבר זמן רב עד שהיא הזמינה ורסיה אישית של בושם זה.
 

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת בטלפון
0544-614690
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם:

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת בטלפון
0544-614690

 
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם:
 
טלפון
0544-614690

LORENZO VILLORESI FIRENZE
  תל אביב והמרכז     ירושלים והסביבה     חיפה והצפון     השרון והסביבה     השפלה והסביבה     באר שבע והדרום  
נקודת מכירה ראשית - חנות הדגל:
הרצל רוזנבלום 8, מתחם סיאנדסאן, תל אביב

 
*** מוצרים מקוריים בלבד ***